Americká loterie Mega Millions

O loterii Mega Millions
V roce 1996 započal loterijní život Mega Millions, původní název byl Big Game. První tah proběhl v září a díky rychle rostoucí popularitě této loterie, byl zvýšen počet losování z jednoho na dvě do týdne. To platí až k dnešním dni, o multi-milionové jackpoty se losuje každé úterý a pátek večer.

americké loto mega millions

Kromě počtu tahů se dále v loterii změnila herní pravidla, a to několikrát od vzniku loterie. Počet míčků a také způsob hry loterie MegaMillions. Díky nástupu hraní loterie online přes různé webové stránky, se dostalo loto Mega Millions za hranice Spojených států amerických.

loterijni losy megamillions

Největší pozornost si vysloužila loterie MegaMillions v roce 2012, kdy se tehdy postarala o senzaci s rekordním jackpotem v hodnotě gigantických $656 milionů dolarů. Tato masivní částka byla vyhrána celkem třemi výherci.
V roce 2013 došlo v Mega Millions k dalším změnám v herním formátu této populární americké loto hry. Změny byly navrženy tak, aby hráči mohli vyhrávat ještě vyšší ceny, jak jackpoty, tak i druhotné ceny. Počáteční jackpot byl zvýšen z $12 milionů na $15 milionů. Nastaveno bylo také minimální navýšení jackpotu po každé kumulaci, a to na $5 milionů.

Jak hrát americké loto Mega Millions

Hrát americkou loterii MegaMillions je velice jednoduché a přímočaré. Hráč si nejdříve volí pět primárních čísel z možných 75 a dále 1 Mega číslo z 15.

Tahy Mega Millions se konají dvakrát týdně, v úterý a v pátek. Tahy se konají ve 23:00 Východního času v WSB-TV Atlantě, Georgia, U.S.A.

Všichni hráči touží uhodnout výsledky losování MegaMillions, dohromady je k mání 9 cenových kategorií. Rozpis požadovaných shodných čísel a odpovídající výhra je uveden níže.

                  Shody                                 Výhra
Normální míčky        Mega míček
(skupina 75)            (skupina 15)

5                                        1                 Jackpot
5                                        0                 $1 000 000
4                                        1                 $5 000
4                                        0                 $500
3                                        1                 $50
3                                        0                 $5
2                                        1                 $5
1                                        1                 $1
0                                        1                 $1